logo

EN DOYULMAZ DANS ZEVKİNİN YAŞANDIĞI MEKAN ŞUMNU’DAKİ CLUB SOUND


Bir dans kulübünün Bulgaristan’da en üst düzeyde teknolojiye sahip olabilmesi için neye ihyacı vardır? Ekonomik ve politik kriz şartlarında bu mümkün müdür ve Şumnu ülkenin en güncel kulüp mekanı durumuna nasıl geldi?

Bu soruların cevabı, adı geçen şehrin kendinde saklıdır. Bu şehirde mesleğine tutkun bir ekibin kulüplerin yaşamında köklü bir değişim yapma girişimini bir Mart günü Club Sound’un kapılarını açmasını getirdi. Fakir sayılabilecek kulüpler haritamızdaki bu en yeni mekan gerçekten en üstün dans zevkinin alındığı her mekan için zorunlu tüm çok yönlü şartlara uymaya başlıyor.

Bu güzel maceranın başında, kulüp kültürünün çağdaş bir propaganda merkezine dönüştürülmesi için altı ay boyunca yoğun inşaat işlerinin devam etmiş olduğu eski bir sinema salonu var.

Bir küçük ve bir büyük salonu kapsayan mimarisi uygun olmaktan da öte, çünkü değişik çapta ve nitelikte etkinliklerin başarıyla gerçekleştirilmesini sağlıyor. İç mimarisi kalıpları aşan türden, son nesil ses ve görüntü tekniği ise en doyulmaz dans zevkinin yaşanmasını sağlıyor. Adından da anlaşılacağı üzere, ses ihtişamı kulübün ana ağırlık noktasını oluşturuyor. Bu ihtişamın temin edilmesi için mekanın sahibi Svilen Dimitrov, dünyadaki en iyi kulüplerdeki gibi, tamamıyla Martin Audio(http://www.martin-audio.com/) ürünlerinden oluşan bir sistem kurma görüşünü kabul ediyor. Bay Dimitrov şunları paylaştı: “Teknik seçimi her kulübün geleceği için yaşamsal önem tayışor. Bu sebeple en yüksek kaliteye yatırım yaptık! Ministry of Sound’un henüz bir eşi olmayan sistemini dahil etmezsek, son on yıl içinde Martin Audio en çok başarılı kulüp gerçekleştirmiştir.

Büyük salonda seslendirmenin odağında, dört adet W8VDQ ses kolonu yatmakta. Bu kolonlar Martin Audio’nun devrim yaratan MLA serisinin seslendirmede çok değerli Parnelli ödülünü, ayrıca PLASA ve Musikmesse gibi en yüksek profesyonel seslendirme forumlarında ödüller de kazanmıştır. Baslar bölümü dört adet WS218X’ten ibaret. Hepsi de mikroişlem idareli çift kanal dijital yükseltici MA5.2K vasıtasıyla çalışıyor. Bu yükselticiler korkunç güç, inanılmaz ve ayrıntı verici ses kalitesi sağlamanın yanısıra, şaşırtıcı uygun boyutta ve sarsıcı derecede hafif liktedir: 8 kilogramda 5200 wat.

DJ tekniği de en yeni nesildendir. DJ sanatçıları en çok Pioneer’in CDJ-2000 cd player’ini tercih etmektedir. Çünkü bu player geniş yelpazeli profesyonel hafıza, kontroler ve software ile çalışma imkanı vermekte ve yüksek kalitede olup “okuma” yeteneğine sahiptir. Ayrıca Pioneer DJM-2000 dijital mikserlidir. Monitör sistemi son derece komforludur. Bunu, dansingin enerji ve havasını DJ’e kolayca ulaştıran Blackline serisinden iki adet F15+ ses kolonu sağlıyor.

Küçük salon birkaç düzeyli olup daha düşük ses yoğunluğu ve daha çok “chill” katkısı sunuyor, ama burada da ses kalitesinden ödün verilmesi söz konusu değil. Bu ses kalitesini, Martin Audio’nun AQ8 model dört adet ses kolonuyla AQ212 model iki adet düşük frekans ses kolonu sağlıyor. Sistem ayni üreticinin MA3.0 ve MA2.0 yükselticilerine sahip. Pioneer’ın iki adet CDJ-850 cd player ve yine bir DJM-2000 mikseri sesin mükemmelliğinin garantisi.

Kulübün açılış gecesi, ses teknolojisindeki bu zirve ürünle ilk çalışma zevki ve şerefi, Şumnu’yu yerinden oynatan Fransız techno yıldızı DJ Marevickz’e düştü. Dansingi adımladıktan sonra yıldız обичам-музика.net kamerası önünde içten bir hayranlıkla şöyle dedi: “Ses ile ışık arasında alaşımı tam da burada, yani Club Sound’ta sözün tam anlamıyla unutulmaz izlenim yaratıyor. Buranın ses ışık düzenine gerçekten hayran oldum!”

Kulübün ikinci konuğu Metropolis’ten kulüpler evsanesi DJ Steven oldu. Setini geçtikten sonra dostları ve hayranlarının refakatında Martin Audio’nun Club Sound‘taki seslendirme üstünlüğünü şöyle dile getirdi: “Bulgaristan’da şimdiye kadarki bir numara sistem, göstergeleri bakımından buradaki sisteme oranla çok geride kalıyor!” Bu itiraftan sonra kulübün yönetimi branşta liderlik şerefini gururla kabul etti.

 
EN RU
RO
TR

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval