logo

Kubo’nun dirilişi


Varna’nın güney plajından bir kez olsun geçip, onun emsalsiz havasını bağrına çeken herkez, Karadeniz’in incisi bu şehrin aydın ve özgür ruhlu sakinleri ve konukları CUBO’nun ne olduğunu iyi bilir. Onların olduğu gibi, mekanın sahipleri ve personelinin önünde de bir süre öncesine kadar bir tek soru vardı: Cubo’nun akibeti ne olacak? Bu özgül vâha özgünlüğün, hayal gücünün ve emeğin bilinen dozlarıyla beslenmiş, hasienda bara dönüşümden geçmiş olup, plajda yeni ve daha geniş kumsal alana yayılarak, yeni sezona yeniden doğmuşçasına giriş yaptı. New jazz, Funk ve Soul ritimlerinin sadık dostlarının bir çadırlık yerde bir araya gelebilir mi deyenlerin kötümserliğini alt edebilme hevesi ve isteğinden de kaynaklanan emekti önde gelen. Bulgaristan’da “Imperia AV” tarafından geniş haklarla temsil edilen Martin Audio’nun Omniline hattından hoparlörlerle donatılıp bir gün içinde tamamen yenilenmiş bulunan sahne, gerçek bir konser salonu havası yaratıyor.

Mekan sahibi Daniel Dragoev şöyle diyor: “Martin Audio ile uzun yıllar süren başarılı işbirliğinden sonra bize hoparlörlerin yeni modellerinin software simülasyonunu sunmalarına gerek bile yoktu. Sonucun mükemmel olacağından emindik. Mekanın teraslarla genişletilmiş olması dolayısıyla şimdi tesis main memory dahilinde dört yeni unsur ile ve МА2.8Q, MA 1.3S и MA 4.2S, güçlendiriciler, DX 1.5 kontroler, iki adet düşük frekanslı Blackline S18+, Rodec MX-180 Original mikser ile daha da etkinleştirilmiş durumda ki, bu husus bir süre öncesine kadar Karadeniz boyunda tabu sayılan yumuşak ve heyecan verici soundun teminatı oldu.

DJ ALA ve Aaron Dae gibi dünyaca ünlü sanatçılar mekandaki mixerin başında performans gösterdiler bile. Yaz sonuna kadar ise DJ Ilko, DJ Marten, DJ George Quest, DJ Hot Topp ve Crazy P’nin, hatta John Morales (Studio 54) gibi efsane bir sanatçının katılımı kesinleşmiş bulunuyor.

Onların yanı sıra Jazz Profilaktika, Ruth Koleva, Ficho (Phuture Shock) ve FM Funky Miracle gibi yerli yıldızlar, Rumba Aficionado’nun hararetli akustik gitarları ve daha birçok ünlü kulüpte yeni ve sıcak bir yaz vaadediyor. Barın event organizatörleri en sadık müdaimlerine şimdilik gizli tutmak istedikleri büyük bir sürpriz de vaadediyor. Şöyle ki, yerel şovmenlik yapmakla suçlanma riskini göze alarak biz Varna’da Cubo kulüp Süper kulüp demekte ısrarlı olmaya devam edeceğiz.

 
EN RU
RO
TR

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval